İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Tamino Kimdir?

Tamino Kimdir?

Tamino Türkiye Konseri (2022) Nedir?

Tamino Kimdir? sorusu 2022 Yılında Türkiye Konseri ile oldukça fazla sorulan ve merak edilen sorular arasına girmeyi başardı. Konserle ilgili tüm detaylar haricinde sanatçıya ait merak edilenleri buradan öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda sizler için daha önce oluşturduğumuz Tamino Türkiye Konseri (2022) içeriğimizde bahsettiğimiz gibi konserle ilgili tüm bilgilere de ulaşabileceksiniz.

Belçika, Mısır ve Lübnan mirasından 22 yaşındaki şarkıcı-söz yazarı Tamino Moharam Fouad’ın yaşaması gereken bir ismi var. Rahmetli dedesi ve ardından Tamino, 1960’larda Mısır müzikal sinemasının sözde altın çağının en büyük yıldızlarından biriydi. Hatta o kadar popülerdi ki kendisine “Nil’in Sesi” lakabı verildi. Tamino, Anvers’teki evinden yaptığı telefonda, “Evet, Arap dünyasında bu takma adlar bir şarkıcıya oldukça sık verilir” diyor.

Tamino Kimdir? (2022)

“Ne yazık ki, ben beş yaşındayken öldü, bu yüzden onu gerçekten hatırlamıyorum. Onun plakları bende ve onları evde oldukça sık dinliyorum. Özellikle canlı kayıtlarını seviyorum çünkü o zaman onun olağanüstü sesini gerçekten duyuyorsunuz – öylesi var ki” bir müzikalite ve yoğunluk ve gerçekten gurur duyuyorum.”

Film eleştirmeni Tarek Shinawy, şarkıcının 2002’deki ölümünün ardından “Fouad’ın benzersiz bir karakteri vardı” dedi .

“Bir aktör olarak, Fouad sınırlı yeteneklerinin tadını çıkardı, ancak şarkıları hala insanlar tarafından söyleniyor ve seviliyor.”

Birleşik Krallık’taki bağımsız plak şirketi Communion ile anlaşan Tamino, ilk albümü Amir’i yaz aylarında yayınladı.

Tamino Türkiye Konseri (2022) Ne Zaman?
Tamino Türkiye Konseri (2022) Ne Zaman?

Başrolde, akıldan çıkmayan Habibi (“aşkım” için Arapça) Jeff Buckley ve Thom Yorke ile karşılaştırmalar yaptı. Tamino’nun gırtlaktan gelen bir uğultudan tek bir nefeste camları kıran bir falsetoya yükselen sesine özel bir övgü verildi. “Tabii ki gurur verici, onlar harika müzisyenler ve şarkıcılar ve bu karşılaştırmalar çok fazla beklenti getiriyor ve daha yeni başlıyormuşum gibi hissediyorum ve kanıtlayacak çok şeyim var ve sonunda herkes kendi işini yapıyor. şey ve sadece bunun için tanınmak istiyorsun.”

Adı Mozart’ın Sihirli Flüt’ünün kahramanından gelen Tamino, 17 yaşında müzik eğitimi almak için Amsterdam’a gitmeden önce okuldan sonra evde şarkı söylemeye başladığında sesini keşfetti.

Tamino Türkiye Konseri Öncesi Tanıtım:

“Her zaman tam aralığımda şarkı söylemek çok doğaldı. Sanırım bunun nedeni, daha yüksek bir nota seti söylerken bazı duyguları daha iyi ve daha düşük frekansta ifade edilen bazı duyguları daha iyi ifade edebilmemdi.

“Falttolar daha çok ağlamaya benziyor ve bas daha çok kendinden emin bir sese benziyor, bu bir ifade biçimiydi.”

Fransızca, Felemenkçe ve hatta Arapça yerine İngilizce şarkı söyleyen Tamino’nun müziği, batılı yetişme tarzını orta doğu kökleriyle birleştirerek benzersiz bir ses yaratıyor. Şarkıcı, Sun May Shine ve So It Goes gibi albümlerinde , Irak ve Suriye gibi ülkelerden gelen mültecilerden oluşan Brüksel merkezli bir orkestra ya da firka kullanmış .

“Vurgulamak için bazı şarkılara bir Arap orkestrası ile kayıt yapmak bilinçli bir karardı. Ses çok güzel, ona öyle bir büyüklük getiriyorlar ki, bu neredeyse asil ses.”

Ortadoğu ve batı müziğini harmanlayan tek sanatçı Tamino değil, Filistin-Ürdün dans kolektifi 47 Soul, bu yılın başlarında Londra’daki Jazz Cafe’yi sattı. Omar Souleyman ve Mısırlı rapçi Ahmed Mekky gibi sanatçılar batılı müzisyenlerden etkilenirken BBC Music News LIVE’a “Bazı insanlar Arap müziğini soul, dub ve hip hop ile karıştırmanın riskli olduğunu düşünüyor. Buna inanmıyoruz” dedi.

Tamino, Batılı müzisyenlerden farklı olarak, Orta Doğu’dan bir orkestranın, şarkıcının önündeki melodiden çok onun liderliğini takip ettiğine dikkat çekiyor.

“Her aranjmanı yazdık ve notalara bağlı kalıyorlar ama arada doğaçlama yapıyorlar ve gerçekten kendi ifadelerini ekliyorlar. Belki biraz daha serbest olacaklar.

“Şarkı her çalındığında farklı oluyor ve bu gerçekten hayran olduğum ve kendim için istediğim bir şey.”

Sonuç, Tamino’nun Arap kültürünün tipik müziği olduğunu söylediği sesine ek bir yoğunluk kazandırıyor.

“Arap müziğinde de çok fazla hüzün ve çok fazla melankoli var ama bu gerçekten sevdiğim görkemli bir şeye doğru ilerliyor. Kendi müziğimde yoğunluk, anlam ve güzellik arayışımdan geliyor ama bence yoğunluktan geliyor. sanatta, müzikte ve kendimi ifade etmede aradığımı gerçekten bulabiliyorum.”

Tamino, “oldukça aşkın” olarak nitelendirdiği canlı performanslarına aynı yoğunluğu getirmeye çalıştığını söylüyor.

“Gerçekten özüne ulaşmak için ona teslim olmanız gerekiyor. İnsanlar müziğe yatırım yapıyor ve müzisyenler ile dinleyiciler arasında belli bir enerji alışverişi var, bu güzel bir deneyim.”

Genç şarkıcı, Antwerp’teki bir konserinden sonra onunla tanıştıktan sonra albümünde bir parça yakalamayı başardığı Radiohead’in basçısı Colin Greenwood şeklinde şimdiden ünlü bir hayran kazandı.

“İndigo gecesi bir şarkıda çaldı, güzel bir bas sesi çaldı.

“Tabii ki gerçeküstüydü, ama konuşmaya başladık ve çok hoştu – bana şarkıyı beğendiğini söyledi ve ona albüm kaydında çalmak isteyip istemediğini sordum ve ‘evet’ dedi. Geldi. stüdyoya gittim ve harika bir deneyimdi.”

Şarkıcı 3 Aralık’ta Londra’da canlı çalıyor ve Avrupa’yı kapsamlı bir şekilde gezerken, Mısır’ı çalma planları, atalarının ülkesinde çalma konusunda kendi sinirleri nedeniyle şu anda beklemede.

“Lübnan ve Fas’ta bazı şovlar yapmayı planlıyoruz ama Mısır benim için büyük bir adım çünkü büyükbabam ve buna gerçekten hazır olmak istiyorum.

“Bunun için gerçekten hazırlanmalıyız.”

Amir şimdi çıktı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap