İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Plague INC, Corona Virüsü yüzünden Çin’de Yasaklandı!

Plague INC, Corona Virüsü yüzünden Çin’de Yasaklandı!

Plague INC, Corona Virüsü yüzünden Çin'de Yasaklandı
2

Plague INC isimli simülasyon oyununda dünyaya yayılan virüsü engellemek için uğraşıyoruz, Corona Virüsü ile popülerliği artan bu oyun Çin tarafından yasaklandı. Yaşadıkları acı olayların başkaları tarafından pirime dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini söylediler.

Çin’de ortaya çıkan ve yarasa, yılan gibi hayvanlardan yayıldığı söylenen Corona Virüsü binlerce masum insanı öldürdü ve ülkenin önemli kentlerini yasa boğdu. Hala tedavisi bulunamayan ve giderek tüm dünyaya yayılmaya başlayan tehlikeli virüs üzerinden her alanda pirim yapmaya çalışanlar bulunuyor.

Ciddi ve tehlikeli bir konuyu kullanarak kendi reklamlarını yapan ve bunu yine kendi çıkarları için kullanıldığı söylenen Plague INC isimli oyuna engelleme kararı getirildi. Kararın gerçek sebebi bu olarak bilinse’de resmi açıklamalarda kaldırılma sebebiyle ilgili net bir şey söylenmediği için kafalardaki soru işaretleri devam ediyor.

Tüm Dünyada yaklaşık 130 milyon oyuncusu bulunan büyük bir simülasyon oyununun böyle bir olaydan beslenebileceğini düşünmüyoruz fakat reklam stratejilerinin ne boyutlara geldiğini’de biliyoruz. Oyun en büyük başarılarını Corona Virüsü sonrasında yaşadığı için oyuncuların çoğu oyunun bu olaydan sonra çıktığını düşünüyor. Fakat Çin’de ortaya çıkan bu virüs öncesinde bu oyun çıkartılmıştı.

Plague INC Fragmanı

Plague INC oyunu için geliştiricileri, insanların dünyada olan tüm hastalıklar, salgınlar ve virüsler karşısında bilgi sahibi olması için bu oyunu geliştirdiklerini söylüyorlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap