İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Amazon, Corona Virüsünü Fırsata Çevirenleri Uyardı

Amazon, Corona Virüsünü Fırsata Çevirenleri Uyardı

Amazon, Corona Virüsünü Fırsata Çevirenleri Uyardı

Amazon, Corona Virüsü salgınının Dünyada yarattığı korkudan dolayı insanların önlem amaçlı aldıkları maskeleri pahalıya satanlara uyarılarda bulundu.

Corona Virüsü tehdidinin tüm dünyada görülmeye başlamasıyla birlikte insanlar ciddi derecede fazla bir şekilde yüz maskeleri satın almaya başladılar. Yüz Maskesi satanlar bu büyük ilgiyi gördükleri için kazançlarını daha da fazla arttırmak adına fiyatları arttırıyorlar. Amazon bu durumu fark ederek fiyatlandırma politikasına uymayan satıcıları siteden engellemeye başladı.

Amazon Corona Virüsü için Maske Satıcılarını Uyardı
Amazon Corona Virüsü için Maske Satıcılarını Uyardı

Yaklaşık 100 tıbbi yüz maskesi bulunan 1 kutunun geçtiğimiz aylardan bu güne kadar fiyatının 4 katı arttığını görüyoruz. Amazon üzerinden satılan her ürünün fiyatlandırılmaları tüketiciyi güvene alacak kuralları bulunuyor. Amazon sözcüsü bu durumla ilgili “Ürün satıcılarının kendi ürünlerini fiyatlandırmalarına izin veriyoruz fakat satıcılar arasındaki rekabeti dengede tutabilmek adına incelemelerimiz sürekli devam ediyor.” diye bir açıklamada bulunarak, tüketicilerin güvenliklerine önem verdiklerini vurguladı.

Eğer Corona Virüsü olmadıysanız maske takmak sizi korumayacaktır. Virüsün belirtileri görünenlerin maske takmaları tavsiye ediliyor. Alabileceğiniz tedbirler arasında ellerinizi en az 20 saniye boyunca yıkamak ve temiz olmayan ellerinizi ağza, göze sürmemek oldukça önemli.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap