İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Fifa ve Apex Legends Sunucuları Çöktü

Fifa ve Apex Legends Sunucuları Çöktü

Fifa ve Apex Legends Sunucuları Çöktü

Fifa ve Apex Legends sunucularının çöktüğünü açıklayan Electronic Arts, sorun çözülene kadar oyuncuların oyunlara bağlanamayacağını söyledi. EA’ya bağlı resmi sosyal medya hesapları, İnternet siteleri, oyunlar ve servisleri bu sorunun doğruluğu kabul ettiler.

FIFA ve Apex Legends oyuncuları bugün oyunlarda yaşadıkları kasma ve kopma sorunlarını tartışırken, Electronic Arts sunucuları ile ilgili yaşadıkları sorunla ilgili bir açıklama yaptı. EA, oyuncuların bu şikayetlerini bildiklerini ve bu durumu yaratan sorunu bulup çözüme kavuşturmak için uğraştıklarını söyledi. Aynı zamanda bu sorun çözülene kadar oyunlarda maç oluşturma geçici olarak kapatıldığını’da açıkladılar.

FIFA Mobile resmi Twitter hesapları üzerinden sunucu bağlantı sorunuyla ilgili oyuncularına açıklamalarda bulundu. Ekiplerin bu sorunu ortadan kaldırmak için çalıştığını ve en kısa sürede çözüleceğini söyledi. Electronic Arts bu sunucularda yaşanan bu çökme olaylarının her mecrada yaşadıklarını söylemişti.

Bu durum ilk değil!

Fifa ve Apex Legends Sunucusu Çöktü
Fifa ve Apex Legends Sunucusu Çöktü

PS4 oyuncuları FİFA 20 oynamaya çalışırken, Xobx One oyuncuları’da FİFA 17 oynamaya çalışırken bu sunucu çökmesi olaylarından dolayı oyunu oynayamadıkları sosyal medya hesaplarından duyurmuşlardı.

Electronic Arts, yaşanan bu sunucu sorunlarının tam olarak ne zaman çözüleceği ile ilgili herhangi bir tarih vermedi fakat bu ay yaşanan ikinci büyük sorun olduğundan dolayı hemen çözülemeyeceğini düşünüyoruz. Günümüz popüler hayatta kalma oyunlarına karşı çıkardıkları Apex Legends ile PUBG ve Fortnite gibi büyük rakiplerine yetişmeye çalışırken yaşadıkları bu tarz sorunlar oyuncu kayıplarına sebep oldu.

Bu durum EA şirketine pahalıya patlayacak gibi görünüyor. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve en hızlı şekilde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap