1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Twitch TV +18 Kuralları Değişti

Twitch TV +18 Kuralları Değişti

Twitch TV +18 Kuralları Değişti

Twitch TV +18 çıplaklık ve kıyafet kuralları yeni yapılan güncelleme ile birlikte baştan aşağı değiştirildi. Yapılan bu değişiklikle görmezden gelinen ve göz yumulan çoğu konuda daha sert kurallar getiriliyor. Aynı zamanda bu +18 kural değişikliğinde cosplay yapanlar veya vücut boyayan kanallarda etkilenecek.

İzleyicileri kötü etkilememek ve diğer platformlardan oluşabilecek sorunları önlemek adına çıplaklık politikasındaki kural değişiklikleri için çok çalışıldı. Başlarda buna göz yumulsa’da büyüyen platformlarına bu kuralları getirip hizaya sokmak şarttı.

Twitch TV +18 Kural Politikası Değişikliğinin Sebebi

Twitch TV +18 Kural Politikasını değiştirmesinin sebepleri bulunuyor. Öncelikle yapılan bu değişikliğin yayıncılar tarafından anlaşılması adına kıyafet ve çıplaklık politikası adında bir sayfa oluşturdu. Twitch TV Kuralları uzun zamandır zaten oldukça katı ve istisnasız olarak uyguluyordu. Kurallara uymayan ve ihlal eden kanallar ne kadar büyük olursa olsun cezalandırılıyordu.

Twitch TV +18 Kural Politikası Değişikliğinin Sebebi

Fakat Kıafet ve Çıplaklık Politikasında eksikler olduğunu ve bu eksikliklerden bazı yayıncıların kötü amaca kullanarak yararlandığını fark etti. Bunun için’de +18 kural politikası tekrar düzenlenmiş oldu. Kurala uyulması gerektiğini ve anlamayanlar için özel bir sayfada anlattığını söylediler. Aksi takdirde kural ihlali yapanlar ceza verileceğinin altı çizildi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap